MALTEPE’DE 6.BİN RİSKLİ BİNA YIKILACAK

MALTEPE’DE PLANLAMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANIYOR

İstanbul’un Maltepe ilçesinde Gülsuyu ve Gülensu bölgelerinde kentsel dönüşüm imar planı kabul edildi. Söz konusu kentsel dönüşüme başlamak için ise İstanbul Büyükşehir Belediyesinin onayı bekleniyor.

5 BİN 506 BİNA YIKILACAK

Maltepe kentsel dönüşümü kabul edildiğinde 5 bin 506 bin binanın yıkımı söz konusu olacak. Ada bazında kentsel dönüşüm yapılacak olan Maltepe’de bir adada bulunan vatandaşlar yıkım sırasında başka bir alana yerleştirilecek ve sonrasında o adada kentsel dönüşüm tamamlandığında tekrar kendi bölgelerine geçecekler.

İŞTE VERGİ, HARÇ VE CEZALARA GELEN ZAMLAR!

ÇOCUK ALANLARI VE YEŞİL ALANLAR DA BULUNACAK

Maltepe Belediyesi, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde “Kentsel Dönüşüm Projelerinde Bina Enerji Verimliliği ve Finansman Modelleri” konulu bir çalıştayda konuşan Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz; Gülsuyu ve Gülensu mahallelerinin kentsel dönüşüm planı ele alındı.

BANKALARIN KONUT KREDİSİ FAİZLERİ

Bazı ilçelerde kentsel dönüşüm çalışması yapıldığına dikkat çeken Çetiz kentsel dönüşüm planının ortaya koyulduğunu ifade etti. 1,5 milyon metrekare alanı kapsayan Maltepe Gülsuyu ve Gülensu imar planında çocuk oyun alanları ve yeşil alanlar da olacak.

Habertürk