KÜÇÜK FOTOĞRAFÇILAR İLK SERGİSİNİ AÇTI

İlçemiz 3 İlkokulunda uygulanan “İlk Adım Fotoğraf Atölyesi” adlı projemizin kapanış toplantısı yapıldı. Toplantı sergi ile son buldu.

Maltepe Kaymakamlığı ve Maltepe Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “İlk Adım Fotoğraf Atölyesi” adlı projemizin kapanış toplantısı Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezinde yapıldı. Kapanış programı sonrası açılan sergi ile de öğrenciler fotoğraflarını sergileme imkânı buldu.

Programa, Maltepe Kaymakamımız Necip ÇAKMAK, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Sinan ÇETİZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kapanış programında bir konuşma yapan Kaymakamımız Necip ÇAKMAK “özellikle öğretmenlerimize, projede görev alan diğer arkadaşlarımıza, velilerimize ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi. ÇAKMAK konuşmasının devamında “velilerimizin çocuklarımıza vermiş oldukları destek ile çocuklarımızın özverisi birleşince keyifli ve başarılı bir sonuca ulaştık. Bu günden itibaren çocuklarımızın hayata bakışları olumlu ölçüde değişecek diye düşünüyorum” dedi.

Programda öğretmenlere, emeği geçenlere ve Türkiye derecesi alan öğrencilere teşekkür belgeleri verildi. Belgeleri, Maltepe Kaymakamımız Necip ÇAKMAK, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Sinan ÇETİZ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik KAPTAN verdi.

Fotoğraf Sanatçısı Serdar Akyayla ve Ressam Emel Sezer tarafından verilen fotoğraf eğitimleri, ilçemizde bulunan İsmet İnönü İlkokulu, Suzan Ahmet Yalkın İlkokulu ve Evliya Çelebi İlkokulunda verildi. Bu okullarda bulunan 3. ve 4. sınıfa giden 40’ar öğrenci, toplamda 120 kişi projeden faydalanmış oldu.

Proje ile 3 ay boyunca eğitim alan öğrencilerin fotoğrafı sevmesi amaçlandı. Öğrenciler görmüş oldukları teorik ve uygulamalı eğitimlerin sonunda bir sergi açtı. Sergide çekmiş oldukları fotoğrafları sergileme imkânı bulan öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Serginin 15-21 Haziran 2015 tarihleri arasında açık olacağı belirtildi.

15.06.2015

Kaynak: http://www.maltepe.gov.tr/maltepe.asp?Sayfa=6&HaberID=605

 

M1M2