İTFAİYE TEŞKİLATININ 299. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANIYOR.

İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 299. Kuruluş Yıldönümü kapsamında Tekirdağ İtfaiyesinin kabiliyetlerini tanıtan bir tatbikatın ve İtfaiye Gönüllüleri Kapsamında yapılan çalışmaların tanıtılacağı bir haftalık bir programın hazırlandığını belirten Başkan Yardımcısı Sinan ÇETİZ, Tekirdağ halkına son yıllarda itfaiyemizdeki gelişmelerin tanıtılması, özellikle okullara ve sanayi tesislerine yönelik itfaiye çalışmaların yerinde tanıtılması ve itfaiye haftasının kutlanmasının bu hafta gerçekleştirileceğini açıkladı.

İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 299. Kuruluş yıldönümü Tekirdağ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenlerle kutlandı. Atatürk anıtına çelenk konularak saygı duruşundan bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İtfaiye Teşkilatının 299. Yılı Kutlamaları

Daha sonra Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz başkanlığındaki İtfaiye Müdürlüğü heyeti Vali Ali Yerlikaya ve Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç’ı ziyaret etti. İtfaiyenin çok uzun yıllara dayanan köklü bir geçmişinin olduğunu ve toplum için çok önemli bir görev ifa ettiğini belirten Belediye Başkanı Adem Dalgıç, “Tekirdağ Belediyesi itfaiyesi son yıllarda gerçekleştirdiği atılımla Türkiye’nin önde gelen itfaiyeleri arasına adını yazdırdı. Eğitimli ve deneyimli personeli, son teknoloji ile donatılmış ekipman altyapısı ve fiziki şartları ile herkese güven veren bir konuma gelmiştir. Ben bu meşakkatli görevi başarı ile yerine getiren itfaiyecilerimizi kutluyorum. 299. Kuruluş yıldönümünü de tebrik ediyorum. Bundan sonra da hep birlikte halkımızın güvenliği için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz ve İtfaiye Müdürü Ömer Şen günün anlamına istinaden Başkan Dalgıç’a bir buket çiçek takdim ettiler. Kutlamalarda Belediye Başkan Vekili Ali Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Av. Nevim Kaçar ile belediye meclis üyeleri de hazır bulundu.

İTFAİYECİLERDEN VALİ YERLİKAYA’YA ZİYARET

İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 299. yılının kutlandığı İtfaiyecilik Haftasında, Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz, İtfaiye Müdürü Ömer Şen ile itfaiye erleri, Vali Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette, itfaiyecilerin haftasını kutlayan Vali Ali Yerlikaya, Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz, İtfaiye Müdürü Ömer Şen ile itfaiye erlerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Ziyaretlerin ardından Tekirdağ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından Üç Kemaller Parkı’nda (Tuğlalı Park) itfaiye ekipmanları sergisi açıldı ve araçtan yaralı kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

TEKİRDAĞ İTFAİYESİ GÖZ DOLDURDU

 

Tekirdağ Belediyesi İtfaiyesi, İtfaiyeciler Haftası nedeniyle temsili trafik kazasında araç içerisinde sıkışan bir kişiyi kurtarma tatbikatı düzenledi.
Tekirdağ Belediyesi İtfaiyesi, İtfaiyeciler Haftası nedeniyle bir takım etkinlik düzenledi. Tuğlalı Park’ta itfaiye araç ve gereçleri vatandaşlara tanıtıldı. Tuğlalı Park’taki etkinliklere Belediye Başkan Vekili Ali Kılıç, belediye başkan yardımcıları Sinan Çetiz, Nevin Kaçar, İtfaiye Müdürü Ömer Şen, itfaiyeciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.İtfaiye ekipleri temsili olarak bir aracın içine sıkışan bir yaralıyı kurtardı. Hidrolik kesme aletleri ile aracın parçalarını kesen itfaiyeciler, yaralı mankeni sıkıştığı yerden kurtardı.
İtfaiye teşkilatının 3 asırdır faaliyet gösterdiğini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz, “Canımızdan can kattığımız, biriktirdiğimiz her şey mekansal alanlarda saklı. Bu alanlarda çıkan her türlü risklere karşı itfaiye ekipleri sürekli teyakkuz halinde. İtfaiye haftasında insanlara itfaiye bilincini yerleştirmek için bir dizi etkinlik yaptık. İtfaiye araç ve gereçlerinden oluşan bir sergi hazırladık. Trafik kazasında sıkışan temsili bir kişinin nasıl kurtarılacağını gösterdik.” dedi.