Burgas Valisi Marinov Trakyakent’in davetlisi olarak Tekirdağ’da

Burgas Valisi Marinov Trakyakent'in davetlisi olarak Tekirdağ'daBulgaristan Burgas şehri Valisi Pavel Marinov, beraberindeki Vali Yardımcısı Hüseyin Mehmet ve Valilik Genel Sekreteri Sevim Nedzhatieva, sanayi bölgelerinde bazı çalışma ve incelemeler yapmak için Trakyakent Belediyeler Birliği’nin davetlisi olarak geldiği Tekirdağ’da çeşitli kurumlara ve sanayi tesislerine ziyarette bulundu. Trakyakent Birlik Başkanı Op. Dr Adem Dalgıç ve Birlik Müdürü Sinan Çetiz ziyaret programında Bulgar heyete eşlik etti.
Vali Marinov daha önce Trakyakent Birlik Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ve ekibinin kendilerine Burgas kentinde bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek, programın aynı zamanda bir iade-i ziyaret anlamı taşıdığını dile getirdi. Tekirdağ’a ilk defa geldiğini bildiren Burgas Valisi Pvel Marinov burada çok sıcak bir ortamla karşılaştığını söyleyerek Başkan Dalgıç ve ekibine samimiyetleri için teşekkür etti. Tekirdağ’ın tarihi ve kültürel zenginliklerine hayran kaldığını ifade eden Vali Marinov şehrin ticaret ve sanayi bölgelerinde çeşitli incelemeler yapmak istediğini Başkan Dalgıç’a iletti.

Başkan Dalgıç: Yoğun bir dönem bizleri bekliyor
Trakyakent ve Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ziyaret için Burgas Valisi Pavel Marinov ve ekibine teşekkür etti. Başkan Dalgıç programları boyunca Vali Marinov ve ekibine Trakyakent Belediyeler Birliği olarak yardımcı olacaklarını belirtti.

Trakyakent Belediyeler Birliği’nin Ram Trakya Belediyeler Birliği ile olan ilişkilerine de değinen Başkan Dalgıç, “Ram Trakya ile çok önemli ilişkilerimiz var. Ortak programlar ve işbirliği toplantıları düzenledik. Birlikte birçok başarılı çalışmaya imza attık. İş adamları toplantıları düzenledik ve uluslar arası anlamda bu çalışmamız büyük ses getirdi. Türk ve Bulgar işadamlarımıza iş olanakları sağladık ve bul alandaki çalışmalarımız devam ediyor. Trakyakent’in Bulgaristan’daki kardeş birliği olan Ram Trakya ile ortaklaşa önemli proje çalışmalarımız devam ediyor. Sizlerinde katkılarınızla 2014 yılında işbirliği çalışmalarını arttırmayı planlıyoruz. Yoğun bir dönem bizleri bekliyor” ifadelerini kullandı.

Bulgar ekip, Tekirdağ Belediyesi ve Trakyakent Belediyeler Birliği ziyaretinin ardından Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’ya da makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette iki şehir arasındaki ilişkiler görüşüldü.

Ziyaret programlarının ardından Trakyakent Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Burgas Valisi Pavel Marinov, Vali Yardımcısı Hüseyin Mehmet ve Valilik Genel Sekreteri Sevim Nedzhatieva, Trakya bölgesinde bulunan çeşitli ticaret alanlarını ve sanayi bölgelerini ziyaret ettiler. Vali Marinov ve ekibi Barbaros’ta Avrupa’nın üçüncü büyük limanı olan ve yapımı halen devam eden Asyaport Limanı ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde yerinde incelemelerde bulundu.

Bulgar konuklarla birlikte incelemelere katılan Başkan Dalgıç Asyaport’ta devam eden çalışmalar ve limanla ilgili bilgiler aldı. Başkan Dalgıç, “Barbaros’ta Avrupa’nın üçüncü büyük limanı yapılıyor. Ahmet Soyuer’den liman ile ilgili bilgi aldık ve Bulgaristan’dan gelen Burgas Valisini bilgilendirdik. Burgas ile Tekirdağ arasında ikili ilişkileri geliştirme adına da çok önemli adımlar attık” dedi.

Haber: Trakyakent

http://www.trakyakent.gov.tr/haber.php?id=1093